Kalendarium Roku Szkolnego

W ciągu całego roku szkolnego dużo się dzieje i Dzieci mają pełne możliwości doświadczania różnych form przyjemności związanych z pobytem w naszym Przedszkolu

Punkty stałe to:

WRZESIEŃ:
bierzemy udział w akcji „Clean the Word up” – sprzątanie świata, porządkujemy z liści otoczenie Dworku Matejki, praca połączona z zabawą /robimy zdjęcia/

PAŹDZIERNIK:
“The Fashion Show” – pokaz mody, świetna zabawa w przebieranie i prezentowanie własnej osobowości /robimy zdjęcia/
„Halloween” – czemu nie?, z dyni robimy lampiony, bawiąc się przy tym wspaniale, losujemy te lampiony, a szczęśliwi zabierają je do domu /robimy zdjęcia/

LISTOPAD:
chociaż mieszkamy w Europie naszą ojczyzną jest Polska – wykonujemy chorągiewki, i rozmawiamy o Nas!
„Andrzejki” – lanie wosku i wróżby, pielęgnowanie polskich zwyczajów ludowych.

GRUDZIEŃ:
na ten miesiąc czekamy z radością bo spotykamy się wszyscy: Rodzice, Dziadkowie, Przyjaciele, w Teatrze Scena Pod Ratuszem Rynek Głowny a Dzieci prezentują wspaniałe przedstawienie bożonarodzeniowe z polskimi i angielskimi kolędami, oprawione tekstem jasełek, wspaniałym klimatem i atmosferą, program przygotowany na ~1,5 godziny /rodzice robią zdjęcia i kręcą filmy/

STYCZEŃ:
zabawa karnawałowa – przebieramy się i ruszamy w tany z balonami!, jest odświętnie w tym dniu, organizujemy sobie bufet ze słodyczami i jest wesoło! /robimy zdjęcia/

LUTY:
bierzemy udział w konkursie piosenki w NCK (Nowohuckie Centrum Kultury), a także konkursach plastycznych.

MARZEC:
czekamy na wiosnę i ulegamy czarowi pradawnej tradycji ludowej korowód z Marzanną, wykonujemy kukłę (w pełni ekologiczną, z siana lub słomy) i grając na przeróżnych instrumentach idziemy nad rzekę Dłubnię, zawsze następnego dnia przychodzi Wiosna! – to są prawdziwe czary.

KWIECIEŃ:
przygotowujemy się do Wielkanocny – wykonujemy różne ozdoby, bywa że odwiedzamy Muzea Etnograficzne w celu zapoznania Dzieci z obyczajami i tradycją polskiej kultury.

MAJ:
pod koniec miesiąca organizujemy Dzieciom wycieczkę w plener z okazji Dnia Dziecka i łączymy tę przyjemność z piknikiem lub lodami, są to różne miejsca: Wawel (Smocza Jama), ZOO, Kopiec Kościuszki, Las Mogilski kawiarnia – co roku gdzie indziej.

CZERWIEC:
Oficjalne zakończenie roku szkolnego, bardzo, bardzo uroczyste i piękne! W miejscu arcyszczególnym bo to Scena Pod Ratuszem – Teatr Ludowy, Rynek Głowny.
Dzieci prezentują umiejętności zdobyte w czasie całego roku szkolnego, jest to spotkanie dla Rodziców, Dziadków, Przyjaciół – pełna widownia! a w programie w języku angielskim i polskim: przedstawienia, wiersze, piosenki, tańce, gra na instrumentach i zawsze jakaś niespodzianka! – program trwa ponad 2 godziny, w prawdziwym teatrze Dzieci poznają scenę, jej kulisy i są naprawdę zachwycone, że mogą to wszystko pokazać swoim Bliskim.
Dla Dzieci jest to wspaniałe doświadczenie, a dla Rodziców powód do dumy i nie ma tu żadnej przesady!
To wspaniałe uwieńczenie naszej wspólnej pracy i powód do wielkiej satysfakcji!!! (rodzice robią zdjęcia i kręcą filmy)

Na wakacyjny dyżur przyjmujemy zapisy w czerwcu.

LIPIEC - SIEPRIEŃ:
dyżur

Poza ową stałą propozycją oczywistym jest, że dzieje się u nas dużo więcej bo zapraszamy do siebie teatrzyki, a także wychodzimy do filharmonii, teatru, muzeum, kina – dbamy o rozwój kulturalny Dzieci.

Każdy czwartek to DZIEŃ SPORTU:
- dzieci mają stroje sportowe i wykonują mnóstwo ciekawych i atrakcyjnych rozwijających zadań sportowych w drużynach i indywidualnie.

CmsNET ver: 2.2.4192.25838, G: S
Powrót Powrót Do góry Do góry